Blogs

27 Dec 2018

Piena likšana durvīs un citas kļūdas, ko pieļaujam ledusskapja ikdienas lietošanā

Lai gan ledusskapis ir viena no mājokļa neatņemamākajām ierīcēm, der atcerēties, ka svarīgi ir ne tikai to regulāri iztīrīt, bet arī ievērot pāris priekšnosacījumus, lai produktu uzglabāšana būtu veiksmīga. Nereti ledusskapja izmantošanā tiek pieļautas pāris kļūdas, kas ne tikai samazina produktu derīguma termiņu, bet arī paša ledusskapja funkciju labāku pildīšanu.

Piedāvājam iepazīties ar "Countryliving" apkopotajām tipiskākajām kļūdām, lietojot ledusskapi.

Ledusskapja durvīs novietot piena produktus

Kā skaidro "Countryliving", tad ledusskapja durvīs nav tā pati aukstākā temperatūra, kā rezultātā piena produkti – piens, jogurts, sviests un citi var ātrāk sabojāties. Labāk tos novietot plauktiņos.

Gaļa ārpus speciālajajām atvilktnēm

Teju katram ledusskapim ir speciālās kastes un atvilktnes gaļas produktu glabāšanai. Šajās kastēs būs ievērojami aukstāks par parasto ledusskapja nodalījumu, tāpēc gaļa viennozīmīgi tajās jāuzglabā, nevis jāliek pie pārējiem ledusskapī esošajiem produktiem. Tāpat neaizmirsti, ka gaļa allaž pirms ievietošanas ledusskapī ir jāietin kādā maisiņā, lai sula, kas no tās izdalās, nesasmērētu ledusskapi un nesabojātu pārējos produktus.

Ledusskapja kondensatora netīrīšana

Ja ledusskapī gaisa temperatūra ir palikusi siltāka, tad noteikti nepieciešams ķerties klāt pie kondensatora apkopes. Neizmirsti, ka pirms kondensatora tīrīšanas ledusskapis ir jāatvieno no elektrības padeves, kā arī der ieskatīties ledusskapja lietošanas instrukcijā, lai pareizi tīrītu iekārtu.

Ēdienu kārtīga neiepakošana

"Countryliving" aicina pēc ēdiena iepakošanas no tā maksimāli "izspiest" gaisu, jo šādi tiks samazināts produkta izmērs, kā arī varēs ietaupīt ledusskapī vietu. Protams, šis punkts nav attiecināms uz kastēm. Tāpat der atcerēties, ka ledusskapī vieta jāizmanto ir maksimāli, kā arī produktiem, kas aukstumā var izplesties, jārod lielāka vieta.

Augļu un dārzeņu neturēšana speciālajās kastēs

Kā skaidro portāls, tad speciālajās kastēs ir jānovieto produkti, jo tajās ir pietiekams mitruma līmenis, lai produktus ilgāk uzglabātu svaigus. Ja ledusskapī ir jānovieto sīpols, tad atceries to ietīt kādā maisiņā vai ielikt kastē ar noslēdzošu vāku, lai specifiskais aromāts nepievilktos citiem pārtikas produktiem.


Raksta autors: Maija
Paziņojumi:
"

Nothing is better than going home to family and eating good food and relaxing

John Smith

January 04, 2018
2 Comments

Atstājiet komentāru

Sekojiet mums Instagram!